EKOŠKOLNÍK
▪ ekoprovoz budov
▪ zdravé stravování
▪ přírodní zahrady

 

 

 

Vítejte na stránkách věnovaných přírodním zahradám, zahradní terapii a vzdělávání provozních zaměstnanců veřejných institucí. 

Nejrozsáhlejší nabídka vzdělávání se váže k tématu přírodních a terapeutických zahrad. Naše kurzy se od ostatních liší především svým praktickým zaměřením. Na našich kurzech vám pomůžeme vytvořit přírodní nebo terapeutickou zahradu, poradíme vám, jaké jsou nejvhodnější terapeutické prvky při práci s dětmi, seniory, handicapovanými, představíme nové náměty pro terapeutické využití práce s přírodními materiály anebo vás prakticky seznámíme s různými způsoby smyslové aktivizace. Nechybí ani exkurze do přírodních terapeutických zahrad v Česku a Rakousku. V naší nabídce najdete dlouhodobé kurzy, i krátké, jednorázové semináře. Rádi vám budeme průvodcem při cestě za vaší zahradou snů.

Druhá část kurzů se zaměřuje na vzdělávání provozních zaměstnanců. Dlouhodobý kurz pro kuchaře na praktických příkladech představuje například netradiční potraviny a suroviny, bezmasé stravování, představuje recepty využívající regionální potraviny či bylinky. Pro cílovou skupinu uklízeček, provozních a ekonomicko-administrativních pracovníků jsme připravili krátkodobé kurzy, jež účastníky seznamují například s možnostmi úspor vody a energie, dalšími možnostmi využití odpadu či prakticky představují zajímavé pomůcky, přístroje, zařízení a opatření, díky kterým je provoz budov ekologicky šetrnější. 

Vzdělávání v oblasti zahradní terapie je realizováno v rámci projektu Terapie přírodou a pro přírodu probíhá díky finanční podpoře Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR.

 


Kurzy pro provozní pracovníky byly vytvořeny díky projektu Rozšíření vybraných profesí o environmentální přesah, CZ.1.07/3.2.04/05.0050, jenž byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Kalendář akcí

Další vzdělávací kurzy připravujeme. O jejich termínech budete včas informováni.

 

 

Více o přírodních zahradách a vzdělávacích kurzech zde.© LIPKA 2019