EKOŠKOLNÍK
▪ ekoprovoz budov
▪ zdravé stravování
▪ přírodní zahrady

Výstupy

 

V rámci projektu "Rozšíření vybraných profesí o environmentální přesah" Lipka vytvořila 6 odborných vzdělávacích kurzů pro provozní pracovníky veřejných institucí a organizací. Každý z kurzů obsahuje vedle teoretické části propracovanou praktickou část, ve které se účastníci seznámí s představovanými postupy, principy a příklady dobré praxe. Všechny kurzy byly ve školním roce 2014/2015 opilotovány a na základě zpětných vazeb od účastníků upraveny do finální podoby, ve které jsou nyní nabízeny zájemcům.

 

V průběhu první  ročníku jsme uspořádali 19 vzdělávacích akcí (seminářů, exkurzí) v rozsahu 138 hodin, kterých se zúčastnilo 76 osob. Kromě toho jsme vydali:

 

 • Sborník receptů „Malá kuchařka pro velké vaření“
  V brožuře představujeme přes 60 receptů, v nichž hlavní roli hrají zdravá výživa, netradiční potraviny, regionální a bio produkty. Sestavili jsme ji jako praktický doplněk ke kurzu Zdravější stravování. Vybírat zde můžete z pomazánek, polévek, hlavních jídel, salátů a dezertů. Malou kuchařku pro velké vaření obdrží všichni účastníci kurzů.


 

 • Designové desky s motivem bylinek
  Desky byly vytvořeny jako doplněk ke studijním materiálům pro účastníky. Kromě praktické funkce (uložení vzdělávacích textů) představují 14 zajímavých bylin, které lze využít v kuchyni.

 Designové desky ke stažení

 

 

 

 

 

 

 • Dokumentární film Ivana Stříteského „Jak roste chléb“
  Dokument provede diváky cestou od zrna zasetého do půdy až ke chlebu na našem stole. Zachycuje nejdůležitější práce na poli včetně žní, srozumitelně a názorně popisuje mletí mouky ve mlýně a pečení kváskového chleba v menší pekárně. Vede nás k poznání provázanosti přírodních dějů a lidských činností, poskytuje zamyšlení nad významem a nepostradatelností půdy. V neposlední řadě inspiruje k upečení chleba vlastního.


  Scénář: Lipka – Dana Kellnerová, Jiří Nešpor
  Režie: Ivan Stříteský
  Délka pořadu: 14 minut
  Vyrobeno v roce: 2014

 

 

 

 • Lněné zástěry pro absolventy pilotních kurzů
  Účastníci prvního pilotního ročníku kurzů obdrželi lněné zástěry vytvořené v chráněné dílně sdružení Práh.

© LIPKA 2019